MTR:n hallituksen kokoonpano 2016

Hallitus2016

Pasi Aarnio, puheenjohtaja
YIT Rakennus Oy
p. 040 714 9400
pasi.aarnio@yit.fi

Mari Halonen, VMY:n edustaja
Oy Forcit Ab
p. 040 869 0417
mari.halonen@forcit.fi

Kari J. Korhonen
Lemminkäinen Infra Oy
p. 040 541 4847
karij.korhonen@lemminkainen.com

Janne Lehto, varapuheenjohtaja
Normet Oy
p. 040 519 0525
janne.lehto@normet.com

Mikael Rinne
Aalto-yliopisto
p. 050 572 6090
mikael.rinne@aalto.fi

Ilkka Satola
Helsingin kaupunki, kiinteistövirasto, geotekninen osasto
p. 09 3103 7817
ilkka.satola@hel.fi

Helena Soimakallio, RILin edustaja
Suomen Rakennusinsinöörien Liitto RIL
p. 0207 120 602
helena.soimakallio@ril.fi

Jari Wéman
Sandvik Mining & Costruction Finland Oy
p. 0400 207 252
jari.weman@sandvik.com